
Medžiotojai kreipiasi į gamtos fotografus
Share This Article
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD) kreipėsi į šalies fotomenininkus vienijančias organizacijas, nori pasidalinti vietomis, laiku ir gamtos „perlais“ geriausiems kadrams fiksuoti, kviečia užtikrinti saugumą.
„Esame tie, kurie kelis dešimtmečius saugo šalies gamtą. Žvėrių prieaugis yra geriausias įrodymas to, bet kartu ir esame tie, kurie gali padėti fotomenininkų bendruomenei padėti atskleisti geriausias gamtos akimirkas. Juk būtent jų pastangų dėka, kuriamas Lietuvos gamtos identitetas visame pasaulyje, o susidomėjimas šalies gamta auga su kiekvienais metais“, – sako LMŽD direktorius Laimonas Daukša.
Anot jo, Lietuvoje yra arti tūkstančio klubų ir būrelių, tarp kurių narių yra ir fotografų, tad klubų nariai gali būti unikalūs informacijos šaltiniai visai fotomenininkų bendruomenei, ieškančiai pačių geriausių gamtos kadrų ar akimirkų.
„Juk būtent medžiotojai geriausiai žino kokie žvėrys ar paukščiai ir kur gyvena jų plotuose. Jie taip pat žino gražiausias vietoves ar laiką bei sezonus, kada galima pagauti auksinę gamtos akimirką ir ją užfiksuoti. Ta informacija ir norime pasidalinti, kad visuomenė galėtų pamatyti dar daugiau unikalių Lietuvos gamtos vaizdų ir ją pažinti“, – sako jis.
L. Daukšos teigimu, Lietuvos medžiotojų pastangų dėka per kelias dešimtis metų mūsų šalyje pavyko pasiekti pavyzdinių žvėrių prieaugio rezultatų – elnių šalyje gyvena daugiau nei 90 000, briedžių arti 20 000, šimtai tūkstančių stirnų ir kelios dešimtys tūkstančių smulkiosios faunos, paukščių bei šernų, o tai atveria unikalias galimybes gamtos fotografijos proveržiui.

„Esu tikras, kad tokia partnerystė galėti padėti kilstelti mūsų gamtos įprasminimą fotografijose į dar aukštesnį lygį, o kartu ir užtikrintų saugumą tai darantiems. Yra buvę ne vienas atvejis, kuomet gamtos fotografavimo metu vyko medžioklė, nei vienai pusei nežinant apie vienas kitą, kas nebuvo saugu. Vien šiais metais esame fiksavę kelis atvejus, kuomet tauriųjų elnių patinų medžioklėje buvo sutikti gamtoje gerai užsimaskavę gamtos fotografai, kurių saugumui buvo iškilusi rizika, o apie fotografų buvimą toje vietoje, medžiotojai nieko nežinojo. Nė kiek neabejoju, kad atsakingi medžiotojai ne tik mielai palaikys bet kurį fotomenininką, fiksuojantį gamtą jų plotuose, bet ir parodys geriausias vietas, kur tai galima padaryti“, – sako jis.
L. Daukšos teigimu, LMŽD šiuo metu svarsto inicijuoti geriausių Lietuvos gamtos fotografijos darbų konkursą.