
Medžioklė Lietuvoje – dar labiau priartėjo prie vakarietiškos
Share This Article
Lietuvos Respublikos Seimas įteisino tylesnę ir saugesnę medžioklę. Lietuvos medžiotojai netrukus galės pradėti naudoti duslintuvus, o tai reiškia, kad šalies žvėrys, paukščiai ir kita fauna bus mažiau trikdoma bei saugoma pačių šaulių klausa.
„Dar vienas svarbus žingsnis Vakarų kultūros link. Visame pasaulyje įprastos priemonės, saugančios gamtą labai ilgai buvo užmirštos ir ignoruojamos. Tačiau dėl to, dalinai buvome kalti ir patys – medžiotojai ilgus metus buvo susiskaidę, neturėjo savo vietos visuomenėje, ne retai kalbėdavo skirtingu balsu ar tik asmeninių interesų vedami. O prieš kelis metus pradėję permainas ir pokyčius, pasirinkome atvirumo ir bendravimo kelią, kurio rezultatus palengva visi jau matome“, – sako Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos direktorius Laimonas Daukša.
Anot jo, duslintuvai yra naudojami daugelyje ilgametes medžioklės tradicijas puoselėjančiose šalyse, tokiose kaip Austrija, Lenkija, kai kurie Vokietijos federaciniai regionai, Suomija, Prancūzija, Latvija, Estija, Airija ir Švedija.
„Jų nauda neabejotina, tiek gamtos, tiek pačio šaulio atžvilgiais“, – sako L. Daukša.
Jis taip pat griežtai paneigė bet kokius gandus ar spekuliacijas apie tai, kad tokių priemonių naudojimas gali būti sietinas su neteisėta medžiokle.
„Medžiotojų bendruomenės dėka Lietuva turi unikalią ir gausią žvėrių populiaciją, išaugusią dešimtimis kartų per pastarąsias kelias dešimtis metų, o net kas antras brakonieriavimo atvejis išsiaiškinamas būtent su medžiotojų pagalba. Tai pats geriausias įrodymas apie mūsų vietą visuomenėje ir atsakingumą“, – sako jis.

Iš už vakarietiškas medžioklės tradicijas įteisinant duslintuvų naudojimą, balsuoti šiandien registravosi 119 seimo narių, jas palaikė 98, prieš – 3, susilaikė 15.
Papildomai šis pakeitimas svarbus ir dabartinėje įtemptoje geopolitinėje situacijoje. Rusijos agresija prieš Ukrainą parodė, kad šalies teritorinei gynybai gali būti veiksmingai pasitelkiami visi asmenys, gebantys valdyti šaunamąjį ginklą, įskaitant šaudymo sporto atstovus, profesinei veiklai ginklus naudojančius asmenis, taip pat medžiotojus. Teritorinei gynybai gali būti naudojami tiek A kategorijos, tiek ir kitų kategorijų ginklai, kurie tampa ypač veiksmingi turint atitinkamus jų priedėlius, žymiai pagerinančius šaudymo taiklumą.