Stipriai išaugo susidūrimų su laukiniais gyvūnais

2020-12-22


Komentarai, kad medžiotojai išvaiko žvėris iš miškų į kelius, ne visiškai atitinka paveikslą. Medžioklės varant nevyksta dėl vyriausybės nustatytų karantino apribojimų, taip pat didžioji dauguma medžiotojų, dėl apribojimų negali išvykti iš savo savivaldybės ir pasiekti savo medžioklės plotus. Todėl medžiotojų daromas spaudimas žvėrims labai stipriai sumažėjo. Natūralu, kad nesumedžiojant limitų, nevykdant nuolatinės veiklos, žvėrys migruoja laisviau, jų kiekis taip pat įtakoja jų migraciją ir mastus. nepamirškim ir to, jog kai kuriuose plotuose vien tik elnių sumedžiojimo limitai siekia šimtus, tad visam šiam pertekliui reikia išsimaitinti toje pačioje bazėje- atsiranda trintis. Žiemojimo teritorijos taip pat yra kitos, vyksta natūrali migracija į mitybines bazes. Visi šie veiksniai įtakoja ir dažnesnius susidūrimus su transporto priemonėmis, ir šioje vietoj versti kaltę medžiotojams, mat jie žvėris iš miškų į kelius suvaro tiesiog įžūlu, nes medžioklė vyksta tik labai nedidele apimtimi individualiose medžioklėse...
Ir tai tik pradžia, nes medžiotojai negali atlikti savo funkcijų tinkamai šiuo metu, ir to padariniai tikrai pasimatys- vieni jau matosi, kiti matysis po metų, kada perteklius padidins miškų ir ūkių žalas, pagausins plėšrūnų populiacijas, taip pat atsiranda didesnė rizika ir ligoms vystytis ir plisti. Visuomenės dalis peikianti medžiotojus taip pat jau turi galimybes pasidaryti išvadas apie medžioklės funkcijas.
patarlė: "Laikas gydo" turi savo prasmę. Mes, medžiotojai, nesam pramogautojai. Mes turime daugybę užduočių ir funkcijų, kurias atliekame ir gamtos , ir visuomenės naudai. Savireguliacija seniai sutrikusi dėl mūsų pačių žmonių veiklos, ir kad palaikyti stabilumą, žmogus jau seniai medžioklę naudoja kaip įrankį... Ne visi yra pakankamai išprusę ir susipažinę su tuo, tad teisti nieko negalime. "Laikas gydo..."