Sausio 13-oji, diena, primenanti tautos vertybes, laisvės skonį bei tuos, kurie atidavė už tai savo gyvybes...

2021-01-12

 

Sausio 13- oji, diena svarbi kiekvienam Lietuvos piliečiui. Ši diena, primena mums 1991 m. sausį, kuomet tūkstančiai žmonių, atsiliepę į Tautos atstovybės - Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos kvietimą, atėjo ginti atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę.

1991 metais Sovietų Sąjungos karinė agresija prieš Nepriklausomybę atkūrusią Lietuvos valstybę truko beveik devynis mėnesius - nuo 1991 m. sausio iki 1991 m. rugpjūčio pabaigos. Tomis pavojaus dienomis Lietuvos žmonės išsaugojo atgimimo viltį ir parodė ryžtą bei atkaklumą gindami Nepriklausomybę.

Mums medžiotojams taip pat yra garbė prisiminti tuos, kurie ypatingai prisidėjo prie šių gynybinių veiksmų. Niekam ne paslaptis, jog tuomet ypatingą pagalbą ir indėlį padarė medžiotojai. Daugybė jų sunešė savo turimus ginklus ir šaudmenis laisvės gynėjams, kiti patys stojo į pirmąsias gretas su ginklu rankose. Teko garbės pabendrauti su Specialiojo būrio „Žvėrynas" nariu, parlamento gynėju, kariu, taip pat ir medžiotoju, Ryčiu Nepu - "Vanagu". Rytis neslėpė susižavėjimo ir žmonių reakcijos tomis dienomis:Kai buvo raginami žmonės prisidėti prie kovos, visi nešė ginklus, šovinius, kas ką turėjo. Medžiotojų buvo išties daugybė, ir jų indėlis negali būti nuvertinamas. Asmeniškai pamenu, kaip atnešę ginklus žmonės net negalvojo apie jų likimą vėliau, kiti sakė: „ jei viskas bus gerai, galbūt, rasim būdą kaip atsiimt...". Nebuvo nei sąrašų, nei kažkokių susitarimų- tiesiog žmonės buvo pasiryžę viskam. Medžiotojai prisidėjo visą tą laikotarpį, kai buvo reikalinga pagalba ir veiksmai, tai ne tik sausio 13-osios įvykiai. To nereiktų pamiršti ir šiandieną, jog medžiotojai yra potencialūs šalies gynėjai."