LMŽD atsakas žiniasklaidai dėl FNTT tyrimo

2018-04-12

Skelbiame viešą LMŽD pirmininko pavaduotojo Eugenijaus Tijušo laišką:


"Gerbiami kolegos,

vakar žiniasklaida ištransliavo visuomenei Seimo nario Kęstučio Mažeikos inicijuotą Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos akciją - kratą Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos būstinėje.
(15 min straipsnis: https://www.15min.lt/.../lietuvos-medziotoju-ir-zveju-draugij...).
Privalau pasiaiškinti, nes dėl mano veiklos ginant medžiotojų interesus, viešai dergiama keliasdešimties tūkstančių garbinga medžiotojų ir žvejų bendruomenė.
Visa tai, ką perskaitysite toliau, yra tik mano asmeninė nuomonė, todėl iš anksto atsiprašau pono Kęstučio ir tų valstybės institucijų, kurias, gal būt, įžeis kai kurie mano literatūriniai išsireiškimai.
Medaus mėnuo su ponu Kęstučiu baigėsi lygiai prieš metus, kai šviežiai iškeptas tautos atstovas pabandė savo medžioklių bendražygius apmokęstinti keturgubai (piktos varnos kranksi, kad keturgubai jau buvo didelė nuolaida!).
Nepavyko...
Tada ponas Kęstutis pabandė iš Medžioklės įstatymo išbraukti medžiotojų organizacijas.
Ir vėl nepavyko...
Atsako ilgai laukti nereikėjo.
Tik ką neapmokęstinti vargšai medžiotojai ėmė ponui Kęstučiui skųstis, kad medžioklės plotuose randa keistus, brangius, betoninius ,,vambzdžius".
Na iš kur patyrusiam medžiotojui žinoti, kad mūsų kolegos kituose kraštuose jau seniai žino: stacionarios, betoninės, amžinos gaudyklės - tai efektyviausias ilgalaikis plėšrūnų gausos reguliavimo būdas.
Ir iš kur Lietuvos Respublikos Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas gali žinoti, kad valstybės-Europos Sąjungos narės, yra įsipareigojusios mažinti invazinių rūšių gausą. O tiek daug rūpesčių gerbiamam pirmininkui keliančio projekto dėka Lietuvos medžiotojai sužinojo, kad ,,jenotą" galima ne tik lazda užtvatinti.
Kilusiai problemai spręsti buvo pasitelkta aukščiausios prabos tiriamosios žurnalistikos laida, kurios pavadinime yra du žodžiai, ir juos neužsikirsdamas moka išpyškinti bet kuris darželinukas: „KAKA" ir „DU".
Dievulis dribtelėjo. Savo kolekcijoje turiu vizitus pas visus nepriklausomos Lietuvos Respublikos Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkus, bet tik pono Kęstučio kabinete teko (iš netyčių) sutikti ten manęs (netyčia) laukusius KAKA DU žurnalistus.

Apie FNTT. Tik gerai, arba nieko.
Praėjusių metų pabaigoje, netikėtai, mus aplankė šios tarnybos pareigūnai ir pranešė, kad domisi Aplinkos ministerijos ,,Saugomų rūšių apsaugos ir invazinių rūšių gausos reguliavimo" projektu. Parodėm visiems laisvai prieinamą archyvą, pasidarė reikalingų dokumentų kopijas, maloniai atsakinėjom į malonius klausimus, visos patalpos buvo atviros, krėsk ir imk, ką nori.
Atėjo nauji metai, baigėsi žiema, įpusėjo pavasaris, įsibėgėja pavasarinė Seimo sesija. Driokst, krata...

Apie žurnalistus. Geriau nieko.
Šaunuoliai. Kai kurie aplenkė net FNTT pareigūnus. Paskambino anksčiau:,, kas ten pas mus darosi?", negu tie prisistatė.
Užuojauta tiems nabagams, kurie visą dieną per kameros akį spoksojo į geltono mūro sieną, kad ir gražiomis eglėmis su gausiu pernykščiu konkorėžių derliumi dekoruotą, neprarasdami vilties pamatyti antrankius. Beje, mūsų Vitalija tuo metu grėbstinėdama pernykštes šiukšleles po egle prie mūsų įėjimo, rado ,,pamestą" videokamerikę, kumščio didumo. Technologijos padeda.
Kai kuriems pasisekė. Pamatė dvi dėžes popierių ir net vieno mūsų kolegos (profesionalaus lankininko ir šios sporto šakos atgimimo pradininko Lietuvoje) vaikų pramogoms skirtą lanką automobilio bagažinėje.

Ir pabaigai. Nuoširdus pasiūlymas 15min redaktoriui, o gal redaktorei, nežinau. Paaiškinkit savo žurnalistėm: transporto priemonė priekaba yra transporto priemonė, bet nėra automobilis. Bus lengviau skaičiuoti svetimą turtą.
Ir dar pabaigai. Tuo pačiu metu, ta pati institucija, tas pačias procedūras, ta pačia tema taikė dar trim visuomeninėm organizacijom ir vienai mokslo įstaigai. Žiniasklaidos tai nesudomino...

 

Pagarbiai ir su medžiokliniais palinkėjimais,
Eugenijus Tijušas

P.S. Kadangi neturiu galimybės pasikviesti garbiąją žiniasklaidą, pasidalinkit su draugais..."