Kęstučio Mažeikos komentaras

2020-12-07

Strapsnį skaitykite čia: https://www.medzioklezurnalas.lt/kestutis-mazeika-nera-nei-vienos-salies-draudziancios-medzioti

 

Daugelis klausia, ar medžioklei netaikomi COVID apribojimai, kurių turi laikytis kiti žmonės? Kodėl medžioklė tęsiasi, kai visos pramoginės ir sportinės veiklos yra atšauktos? Pasak Lietuvos Konstitucinio Teismo, medžioklė yra ekonomikos sektorius, kuriame medžiotojai dirba valstybės vardu.

Dėl COVID-19 apribojimų įvedimo Lietuvoje medžioklė nėra draudžiama. Vyriausybė ir atsakingos institucijos reikalauja griežtai laikytis saugumo reikalavimų ir imtis atsakingų veiksmų. Jei yra bent menkiausias įtarimas dėl infekcijos, reikėtų vengti kolektyvinės medžioklės ir apsvarstyti COVID testą.

“Svarbiausia yra žmonių saugumas ir viruso suvaldymas, o tada medžioklės terminai, žvėrių populiacijos reguliavimas ir kitos prievolės. Pavyzdžiui, vien staigus žvėrių šėrimo nutraukimas reikštų didžiulius nuostolius ne tik ūkininkų laukams, bet ir miškams.

Tolimesnės pasekmės pasimatytų mūsų pakelėse, nes po susidūrimo su automibiliais kurių pernai buvo virš 7000, o šiemet panašu bus dar daugiau, medžiotojai savo medžioklės ploto vieneto ribose žvėris surenka ir utilizuoja. Nėra nei vienos šalies draudžiančios medžioti. Svarbiausia, kad būtų maksimaliai laikomasi saugumo reikalavimų be galimybės plisti virusui. O tikimybė prekybos centre užsikrėsti virusu yra 100 kartų didesnė nei miške. Būkit sveiki!” – sakė laikinai einantis aplinkos ministro pareigas Kęstutis Mažeika.

Lietuvos Aplinkos apsaugos departamentas įspėja: nors medžioklės nėra uždraustos, svarbu apgalvoti, ar tikrai verta šiuo metu jas organizuoti. O jei medžioklė vyksta, privaloma imtis visų saugos priemonių.

Karantino laikotarpiu draudimo šalyje medžioti nėra, taigi per medžioklę privaloma laikytis visų karantino režimo reikalavimų: stengtis nekontaktuoti su kitais žmonėmis, dėvėti nosį ir burną dengiančią kaukę, laikytis saugaus atstumo nuo kito žmogaus, laikytis asmens higienos.

 

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Jonas Talmantas sako, kad esant tokiai padėčiai būtina laikytis ne tik privalomųjų nurodymų, bet ir atkreipti dėmesį į rekomendacijas. „Taigi kiekvienas medžiotojas, ypač medžioklės vadovas, pirmiausia turi pasverti visus už ir prieš ir tik tada spręsti, ar medžioklę organizuoti, ar ne. Mes visi turime būti sąmoningi, saugoti savo ir aplinkinių sveikatą. Juk kalbame ne tik apie tai, kiek valstybei kainuoja ši pandemija, bet ir apie žmonių mirtis“, – pabrėžia J. Talmantas.

Lietuvos medžiotojų draugija irgi siūlo vengti organizuoti kolektyvinę medžioklę ir eiti medžioti poromis, naudojant medžioklinius šunis. “Medžiokite su šunimis, po varymų ir medžioklės nesirinkite valgyti šiltos sriubos medžioklės namelyje. Vieno kolegos draugija yra pakankama, net briedį išdoroti galima dviese, naudojant rankinę gervę ar džipą kaip gervę. Vienas automobilis, du medžiotojai!” sakoma pranešime asociacijos „Facebook“ puslapyje.