Kėdainių medžiotojų draugijos šaudymo varžybos skirtos paminėti Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos 100 – mečiui.

2020-07-13

Liepos 11 dieną į Kėdainių medžiotojų draugijos šaudyklą susirinko medžiotojai, praktikuojantys sportinį šaudymą. Rytas prasidėjo šventiškai. Medžioklės rago muzika pasveikino medžiotojus su Lietuvos medžiotojų 100 – mečiu. Renginyje dalyvavo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Jonas Talmantas, kuris pasveikino medžiotojus su šimtmečiu, paminėjo, kad šios Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos įkūrėjas yra Tadas Ivanauskas. Dalyvavo šaudymo federacijos nariai: Vaidas Žyčius, Tomas Kovera, kalbėjo apie sportinio šaudymo kelią, medžiotojo meistriškumą, kuris yra labai svarbus - reikalingas medžioklėje.

Buvo prisiminta medžiotojų istorija, jos pradžia, kuri buvo sunki. Visa padėtis medžioklės istorijoje pasikeitė į gerąją pusę, kai buvo įkurti medžiotojų kolektyvai. Atsirado bendra nuomonė apie medžioklę - žvėrių populiacijos išsaugojimą, sutvarkyta biotechniniai reikalavimai, įrengti medžiotojų nameliai, rajoninės šaudyklos.

Šiai šventei gamta negailėjo gražaus oro, visų nuotaika buvo puiki, medžiotojai šauliai demonstravo gražų profesionalų šaudymą, kuriuos palaikė šeimos nariai. Dalyvavo 9 komandos, susirinko apie 70 medžiotojų šaulių.

Pasibaigus varžyboms, buvo suvesti rezultatai, komandinėje rungtyje tapo nugalėtojais:

Pirmąją vietą iškovojo Balsių klubo medžiotojai, antroji vieta atiteko Šlapaberžės klubo medžiotojams, trečioji vieta Šventybrasčio klubo medžiotojams.

Individualioje rungtyje geriausią rezultatą pasiekė ir pirmąją vietą užėmė Ignas Šedys antrąją vietą užėmė Vaidas Žyčius, trečiąją vietą Egidijus Petroška. Moterų rungtyje: pirmoji vieta atiteko Jovitai Bielskienei, atroji vieta Vilmai Povilauskienei, trečioji vieta Irmai Grūdei.

Veteranų rungtyje pirmąją vietą užėmė Bronislavas Šimokaitis, antrąją vietą Gintautas Stanevičius, trečiąją vietą Lionius Stanevičius.

Šioje šventėje dalyvavo ir jaunimas, kuris demonstravo puikų technišką sportinį šaudymą tai:

Urtė Hofmanaitė ir Rytis Povilauskas - medžiotojų ateitis.

Gražių švenčių, skirtų Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos 100 – mečio minėjimuose.