Naujo numerio anonsas

 

Kas laukia: rojus ar pragaras?

 

Balandžio pabaigoje Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos nariai susirinko į suvažiavimą, kuriame daugiausia dėmesio skyrė medžioklę reglamentuojančių teisės aktų numatomiems pakeitimams. Medžiotojų ir žvejų bendruomenė nepritarė Seime bręstantiems radikaliems įstatymų pokyčiams, pvz., skaidyti medžioklės plotus ir didinti mokesčius medžiotojams, nes jie, skaičiuojama, naudingi tik mažai (0,2 %) interesų grupei ir ignoruoja daugumos bendruomenės narių interesus bei neįvertina neigiamo poveikio gyvūnijai.

 

Plačiau apie tai skaitykite ir su suvažiavime priimtais dokumentais susipažinkite žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas" 3-ojo numerio 6-9 puslapiuose. Panašu, kad medžiotojų ir žvejų bendruomenei teks kaip niekad susitelkti, kad būtų įsiklausyta į jų nuomonę.

Rudenį išrinkta šalies valdžia numato permainų ir meškeriotojams, nes planuojama iš esmės keisti žuvininkystės politiką. Praėjusiame žurnalo numeryje su Kęstučiu Mažeika, Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininku, kalbėjomės apie medžioklės reikalus, o šiame numeryje aiškinamės, kokia naujosios valdžios vizija dėl žuvų išteklių, žuvivaisos, mėgėjų ir profesionalų žvejybos jūroje ir vidaus vandenyse, žuvininkystės verslo ir žvejybos organizavimo. Jau aišku, kad stabdomas kontraversiškai vertinamas „Žvejų rojaus" projektas. Apie tai ir kitas meškeriotojams svarbias aktualijas skaitykite interviu 34 p.

Praėjusiame žurnalo numeryje pasitelkę mokslininkus nagrinėjome ir medžiotojams, ir visuomenei aktualią bei nuolat eskaluojamą vilkų temą. Šiame numeryje pagrindinė tema taip pat apie plėšrūną - lūšį. Vienas iš klausimų - kiek šių plėšrūnų reikia Lietuvos miškams, kad gamtoje įsivyrautų pusiausvyra, kokia jų perspektyva, ką medžioklės plotuose, kur gyvena lūšių, stebi medžiotojai? Išlaikydami objektyvumą pateikiame ir mokslininko nuomonę apie vilkus bei lūšis.

Kaip ir kiekviename numeryje supažindiname jus su medžiotojų pagalbininkais - šį kartą skaitykite pirmąją straipsnio dalį apie dratharus ir, kaip manoma, vieną geriausių medžioklinių šunų Lietuvoje dratharą Bobą.

Besidomintys tolimosiomis medžioklėmis skaitykite apie buivolų medžioklę Afrikoje.

Medžioklei ir žvejybai - valio!

 

Artūras Mankevičius, vyriausiasis redaktorius

 

Daugiau informacijos:

Artūras Mankevičius, žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas" vyriausiasis redaktorius, tel. (85) 2790297, e. paštas mmredakcija@gmail.com

 

 

Platinimas

Žurnalo "Medžiotojas ir meškeriotojas" individuali prenumerata priimama visuose "Lietuvos pašto" skyriuose arba tinklalapyje post.lt (leidinio kodas 5169), prenumerata.lt

Žurnalu jau prekiaujama ne tik didžiuosiuose prekybos centruose "Iki", "Maxima", "Norfa", "Prisma" bei "Rimi", bet ir "Čia Market", "Senukai", "Šilas", taip pat "Lietuvos spauda" ir R-Kiosk" spaudos kioskuose, "Lukoil" degalinėse. Žurnalą taip pat galima įsigyti didžiosiose ginklų parduotuvėse, medžiotojų ir žvejų draugijose bei skyriuose, redakcijoje. Pageidaujantys įsigyti 5 ir daugiau žurnalo egzempliorių, o taip pat norintys žurnalą platinti, kreipkitės į redakciją e. paštu mmredakcija@gmail.com arba tel. (85) 2629541.

 

Redakcija