Naujo numerio anonsas

Mišką kerta, skiedros lekia

 

Ši lietuviška patarlė apibūdina ir dabartinio Seimo švaistymąsi įstatymų kirviu. Tik kelių balsų persvara nebuvo priimtas įstatymas, kuriuo siekta kelis kartus padidinti mokestį medžiotojų kolektyvams už teisę naudoti gamtos ištekliais. Absoliuti dauguma medžiotojų teigė, kad kelis kartus padidintu mokesčiu medžioklę norima padaryti elitinės grupelės užsiėmimu. Apie tai plačiau rašoma naujausiame žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas" numeryje.

 

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD), laiku susirūpino Seimo koridoriuose ir kabinetuose kylančiomis (ir dirbtinai kildinamomis) idėjomis pertvarkyti nusistovėjusią ir tarptautinių ekspertų teigiamai vertinamą medžioklės ir medžiotojų reguliavimo tvarką mūsų šalyje. LMŽD dar vasarį atliko savo organizacijos sociologinį tyrimą bei surinko duomenis apie medžiotojus, jų socialinę sudėtį. Duomenis pateikė Seimo ir Vyriausybės nariams, kad politikai, pavyzdžiui, svarstydami mokesčio didinimą už teisę naudoti gamtos išteklius medžiotojų kolektyvams galėtų remtis objektyvia informacija apie medžiotojų kolektyvus, jų narių pajamas, galimybes. LMŽD informacija lėmė, kad artimiausiu metu šis mokestis medžiotojų kolektyvams nebus didinamas..

Seime svarstomas dar vienas specialistų kontraversiškai vertinamas Medžioklės įstatymo pakeitimo projektas. Yra pateikti bent keli alternatyvūs įstatymo pataisų variantai, susiję su medžioklės plotų ribų peržiūrėjimu ir keitimu, minimaliu ir maksimaliu medžioklės ploto dydžio nustatymu, naujų medžioklės ploto vienetų kūrimo tvarkos keitimu ir t. t. Už kurio nuostatas politikai balsuos, nuo to priklausys medžioklės ateitis.

Naujajame „Medžiotojo ir meškeriotojo" numeryje taip pat rašoma ir apie kitas įdomias, kontraversiškas aktualijas, medžioklės ir žvejybos tendencijas ir problemas. Pavyzdžiui, remiantis Vilko apsaugos plane nustatyta vilkų apskaitos metodika, šalyje vis dar tebėra, kaip ir 2015 m., tie patys 292 vilkai, Gamtos tyrimų centro mokslininkai, medžiotojai ir ūkininkai kalba apie kitokius skaičius - vilkų esą virš tūkstančio. Bet remdamiesi tuo pačiu Vilko apsaugos planu valdininkai su gamta nuolat susiduriančių piliečių apskaitos duomenų neprižįsta.

Kitame straipsnyje rašoma, kad mokslininkai, ištyrę trijų Baltijos šalių stirninų trofėjus, visai to nesiekdami atsakė į klausimą, kodėl mūsų šalies medžioklės tvarką gerai vertina kitų šalių ekspertai - dėka atrankinės medžioklės praktikavimo puikiai nuaugusių trofėjinų stirninų Lietuvoje gerokai daugiau nei kitose Baltijos šalyse.

O mėgstantieji į viską pažiūrėti su šypsena, kviečiami drauge su Latvijos medžiotojais rugpjūčio 5 d. švęsti Miunhauzeno dieną ir dalyvauti šunų bandymuose susidūrus su meškomis, kurių šiais metais Lietuvoje sutiko ir medžiotojai, ir gamtosaugininkai, o Lietuvos pasienyje nelegalių rudųjų pėdsakus skaičiavo pasieniečiai.

Išsamiai apie tai, o taip pat Lietuvos medžiotojo susidūrimą su brakonieriais Afrikoje, žvejų laukiamas permainas dėl ketinamos reformuoti Žuvininkystės tarnybos skaitykite naujajame žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas" numeryje.

 

 

 

 

Artūras Mankevičius, vyriausiasis redaktorius

 

Daugiau informacijos:

Artūras Mankevičius, žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas" vyriausiasis redaktorius, tel. (85) 2790297, e. paštas mmredakcija@gmail.com

 

 

Platinimas

Žurnalo "Medžiotojas ir meškeriotojas" individuali prenumerata priimama visuose "Lietuvos pašto" skyriuose arba tinklalapyje post.lt (leidinio kodas 5169), prenumerata.lt

Žurnalu jau prekiaujama ne tik didžiuosiuose prekybos centruose "Iki", "Maxima", "Norfa", "Prisma" bei "Rimi", bet ir "Čia Market", "Senukai", "Šilas", taip pat "Lietuvos spauda" ir R-Kiosk" spaudos kioskuose, "Lukoil" degalinėse. Žurnalą taip pat galima įsigyti didžiosiose ginklų parduotuvėse, medžiotojų ir žvejų draugijose bei skyriuose, redakcijoje. Pageidaujantys įsigyti 5 ir daugiau žurnalo egzempliorių, o taip pat norintys žurnalą platinti, kreipkitės į redakciją e. paštu mmredakcija@gmail.com arba tel. (85) 2629541.

 

Redakcija